زنجیر نام رشته‌ای است که از حلقه‌های متصل به هم ساخته شده‌ است که معمولاً از جنس فلز می باشند. با توجه به قابلیت شکل پذیری و مقاومت در برابر کشش، سایش و حرارت، زنجیرها کاربردهای بسیار متنوعی دارند.

زنجیرها به دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند:

- زنجیرهایی که برای انتقال قدرت ماشین آلات ساخته می شوند و تنها در یک سو قابلیت انعطاف دارند، مانند زنجیر دوچرخه.
- زنجیرهایی که برای کشیدن، بلندکردن اشیا یا برای جلوگیری ا ز سرقت بکار گرفته می شوند. این زنجیرها به هر طرف قابلیت انعطاف دارند. شرکت مهرگان اتصال با استفاده از تیم مهندسی متخصص خود و با همکاری شرکت آلمانی هانتلر (HÖNNETALER) اقدام به مهندسی و تأمین انواع زنجیرهای این دسته پرداخته است.

زنجیرهای ارائه شده توسط شرکت مهرگان اتصال:

انواع زنجیرهای مورد استفاده در صنعت (INDUSTRY)
انواع زنجیرهای دریایی (SEAFARING)
انواع زنجیرهای با پوشش روی (ZINC COATING)
انواع زنجیرهای مورد استفاده در صنایع کشاورزی (AGRICULTURE)
قطعات سیم خم های ویژه (SPECIAL BENT WIRE PARTS)

شرکت هانتلر از سال 1860 در زمینه ساخت زنجیر فعالیت می کند. کارخانه این شرکت در منطقه Sauerland آلمان مستقر می باشد و علاوه بر ساخت زنجیرهای معمول در صنایع مختلف، این شرکت قابلیت تولید زنجیرهای خاص براساس نیاز مشتری را نیز دارا می باشد. هانتلر سالانه 1000 تن زنجیر تولید می کند و تمامی قطعات تولیدی از نظر ایمنی 100 درصد گارانتی می شوند. شرکت مهرگان اتصال علاوه بر تأمین انواع زنجیرهای خاص براساس نیازهای مشتری، با استفاده از تیم متخصص خود و پشتوانه علمی پرسنل خود با شرکت هانتلر در زمینه تحقیق و توسعه همکاری مستمر دارد.

زنجیرهای ارائه شده توسط مهرگان اتصال در صنایع مختلفی کاربرد دارند و با توجه به درخواست مشتری، زنجیرهای خاص برای دماهای بالا، مقاوم در برابر خوردگی و یا نیروهای بسیار بالا با استفاده از انواع آلیاژها تولید می شوند. در صورت درخواست قابلیت تولید توسط مس و یا فلزهای غیرمغناطیسی نیز موجود می باشد. همچنین برای کاربردهای دریایی، دسته ای از زنجیرها براساس قابلیت کار در آب تولید می شوند. کلیه زنجیرهای ارائه شده توسط شرکت مهرگان اتصال در این دسته براساس استاندارهای DIN5683 تولید می شوند. همچنین براساس درخواست مشتری، انواع مختلفی از پوشش ها و راهکارها ارائه می شود. همچنین قطعات سیم خم های ویژه از قطر 8 تا 40 میلیمتر قابل تولید می باشند.

نظرات دوستان

مهرگان اتصال