برای تخلیه آب باران و برف جمع شده بر روی سقف و جلوگیری از اختلاط آب با سیال درون مخزن از سیستم های سقفی (roof drain system) استفاده می شود که در انواع مختلفی از جمله شیلنگ فلزی (flexible hose)، ترکیب اتصال های انعطاف پذیر (pivot joints) و لوله و یا ترکیب اتصالات گردان (swivel joint) و لوله قابل طراحی و ساخت هستند. شرکت مهرگان اتصال با استفاده از جدیدترین ماشین آلات، تیم مهندسین متخصص و تحقیق و توسعه مداوم به طراحی و تولید انواع سیستم های سقفی تخلیه آب باران مخازن می پردازد. سیستم سقفی مفصل لولایی (pivot joints) و لوله های قابل انعطاف (flexible hose) دارای مزایای بسیاری می باشند و مهرگان اتصال با توجه به نوع مخازن و شرایط خاص آن مخزن پیشنهاد خود را ارائه می کند.

لوله های قابل انعطاف (flexible hose)

سیستم تخلیه آب باران از نوع لوله قابل انعطاف به دلیل حمل و نصب آسان و انعطاف پذیری بالا در مخازن مورد استفاده قرار می گیرد. سیستمهای تخلیه آب باران از نوع لوله انعطاف پذیر جهت بهره برداری مداوم، مقاومت در برابر خوردگی شیمیایی و بدون تداخل با محدوده حرکتی پایه های سقف استفاده می شوند. طراحی این لوله ها به نحوی است که دچار شناوری نشوند. با توجه به درخواست، ملحقات و اتصالات مورد نیاز به همراه لوله ها ارائه می شود.

مفصل لولایی (pivot joints)

سیستم تخلیه آب باران نوع مفصل لولایی طراحی و تولید شده توسط شرکت مهرگان اتصال، استحکام لوله های فولادی را با انعطاف لوله های فولادی قابل انعطاف (flexible hoses) ترکیب می کند. این اتصالات کاملا در برابر خوردگی توسط مواد نفتی مقاوم هستند. سیستم تخلیه آب باران از نوع مفصل لولایی به دلیل سازگاری کامل در برابر محصولات نفتی و مقاومت بالا در برابر خستگی، عملا در طیف گسترده ای از پروژه ها قابل استفاده می باشند. این سیستم به دلیل نصب آسان، قابلیت حرکت در زوایای بسیار گسترده، عدم نیاز به تعمیر و نگهداری کاربرد بسیار گسترده ای دارد.
مزایا:
موقعیت ثابت و عدم تداخل با دیواره ها یا پایه های مخزن
سازگاری با طیف گسترده ای از سیال ها
عدم نیاز به نگهداری و تعمیرات - عدم نیاز به روغن کاری و ...
بدون فشار و استرس بر روی اتصالات
بدون نشت براثر عدم هم راستایی، آب بندی و ...
تحمل فشار بالا

نظرات دوستان

مهرگان اتصال